Yaşam

Prens Harry’nin Otobiyografisi Bu Yazın En Çok Konuşulan Kitabı Oldu

 

Hostinger Prens Harry’nin otobiyografik kitabı “Spare” (Yedek), bu yaz Avrupa genelindeki tatil bölgelerinde en çok terk edilen kitap olarak başarı elde etti. Özellikle Türkiye’de bulunan tatil merkezlerinde, otel odalarında, çöp kutularında ve havuz kenarlarında bu kitaba rastlamak mümkün oldu.

Bir tur operatörünün verdiği bilgilere göre, otel çalışanları bu kitabı odalardan toplamaktan bıktı ve şimdiye kadar yaklaşık 100 kopyası geride bırakıldı. Otel müşteri sorumlusu Zoe Harris, “Daha önce böyle bir şey yaşamadık. En popüler tatil bölgelerimizin kayıp eşya birimleri, Spare kitaplarıyla dolup taşıyor. Başlangıçta komik olduğunu düşündük, ancak son birkaç aydır birkaç otel daha kitapları geri gönderiyor” dedi.

Kitap, geçtiğimiz ocak ayında yayımlandığında büyük ilgi uyandırmış ve ilk hafta içinde 3,2 milyon kopya satarak, yalnızca bir günde 1,4 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Bu durum, 1998’den beri Birleşik Krallık’ta en hızlı satan kurgusal olmayan kitap olarak kayda geçti.

“Spare” kitabı, Prens Harry’nin 38 yaşında olduğu şu sıralar dünya çapında büyük yankı uyandıran bir dizi sansasyonel iddiayı içeriyor. Kitapta Prens Harry, gelecekte İngiltere kralı olacak olan ağabeyi Prens William ile yaşadığı kavgaları ve William’ın eşi Meghan Markle’ı “kaba” ve “zor biri” olarak nitelendirdiğini iddia ediyor.

Kitapta ayrıca, Harry ve William’ın babaları Kral Charles’a Kraliçe Camilla ile evlenmesini engellemek için yalvardıkları, Harry’nin yaşça kendinden büyük bir kadınla girdiği ilişki sonucu bekaretini kaybettiği ifşa ediliyor.

“Spare” kitabının tatilciler tarafından geride bırakılması haberleri, Harry ve eşi Meghan’ın 18 milyon sterlinlik Spotify anlaşmasının erken sona ermesinden sonra gündeme geldi. Prens Harry halen 29 milyon sterlin değerinde dört kitaplık bir anlaşmaya sahip.

2020’de kraliyet görevlerini bırakarak ABD’ye taşınan ve finansal bağımsızlıklarını ilan eden Harry ve Meghan çifti ayrıca Netflix için ikinci bir belgesel çekmeyi planlamaktadır.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu