Yaşam

Rakun Köpeği Özellikleri Nelerdir? Rakun Köpeği Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Hostinger

expand

KAYNAKCnnturk.com

Rakun Köpeği Nerede Yaşar?

Rakun köpeği en çok Sibirya’nın doğusunda bulunmaktadır. Bunun yanında Çin ve Japonya’da da bu köpek ırkını görmek mümkündür. Türkiye’de ise 2019 yılında ilk kez bir rakun köpeği görülmüştür. Türkiye’nin ili olan Kars’a bağlı Sarıkamış ilçesi civarında bu köpeğin görüldüğü bilinmektedir. Ayrıca kürkü için bulunduğu bölgeden başka bölgelere de götürülen bu köpek Almanya, Polonya ve daha birçok yerde görülmektedir.

Rakun Köpeği Özellikleri Nelerdir?

Rakun köpeği normal bir rakunu andırmaktadır. Ancak yapı olarak köpek türüne bir örnektir. Köpekgiller familyasından olan bu cinsin köpek ve rakun melezi olduğu söylenebilir.

– İstilacı bir türdür,

– Yaban hayat için tehlike oluşturabilir,

– Uzunluğu kuyruğu hariç 55 cm civarındadır,

– Tüyleri yumuşaktır,

– Tüyleri bej-gri rengindedir ve yer yer kahverengi renkler ile kaplıdır,

– Postları mevsime göre yenilenmektedir,

– Çıkardığı sesler kedi sesine daha çok benzer,

– Anne rakun köpekleri tehlike anında hırlama sesleri çıkarabilir.

 

Görüldüğü üzere rakun köpeği ilgi çeken farklı bir hayvan cinsidir. Bu türün özellikleri hakkında halen birçok araştırma yapılmaktadır. Ayrıca bu hayvanın ürkek bir yapısı vardır ve genellikle gece ortaya çıkar.

Rakun Köpeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Rakun köpekleri evde beslemek için uygun değildir. Bundan dolayı köpeğin bakımı hakkında bilgi bulmak zordur. Zaten ülkemizde bu köpeği görmek oldukça zordur. Görünüşü bir sansarada benzediği için insanlar rakun köpeğinden çekinebilir.

Rakun Köpeği Ne İle Beslenir?

Rakun köpekleri ormanlarda ve sık bitki örtüsüne sahip alanlarda yaşamaktan hoşlanırlar. Bu alanlarda birçok besini tüketme şansları vardır. Özellikle küçük yapıdaki hayvanları yakalayıp yiyebilirler. En çok sevdikleri yiyecek ise leşlerdir. Çevrede buldukları leşleri doyana kadar tüketirler.

 

 

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu