Türkiye

Reddedilen vize ücretinin alınması nasıl gerçekleştirilir?

 

Hostinger ABD ve AB ülkelerine yönelik vize başvuruları, birçok kişi için olumsuz sonuçlanmaktadır. Vize almak neredeyse imkansız hale gelmiştir. CNN TÜRK’e konuşan bir turizm acentesi sahibi olan Ali Onaran, “Artık vizeler eskisi kadar hızlı sonuçlanmıyor. Yoğunluk daha da arttı. Reddedilen başvuruların sayısında bir artış var. Yaklaşık olarak %5-6 düzeyindeyken net bir şekilde ikiye katlandı. Şu anda %10’un üzerinde bir ret oranı ile karşı karşıya kalabiliyoruz” dedi.

REDDEDİLEN BAŞVURULARDA ÖDENEN ÜCRET DE KAYBOLUYOR

Reddedilen vize başvurularının Türk vatandaşlarına maliyeti milyonlarca lirayı aşmaktadır. Peki, bu ücret geri alınabilir mi? Ali Onaran, maalesef konsolosluklar bu ücreti, verilen bir hizmet olarak düşünmedikleri için geri ödeme yapmamaktadır. Ret alsanız bile bu ücreti alamazsınız” şeklinde yanıt verdi.

“SİGORTA İLE GERİ ÖDEME TEMİNATI ALINABİLİYOR”

Yaşanan bu sorun üzerine sigorta şirketleri devreye girmiştir. Yeni bir uygulama ile vize başvurusu yapanlar, ödedikleri ücretlere ilişkin geri ödeme teminatı alabilmektedir. Ali Onaran, “Sadece vize değil, örneğin uçak bileti veya satın alınan tur da iptal edilebilir. Son günlere geldiğinizde bu ücretleri geri alamazsınız. Bu yüzden sigorta önemli bir nokta haline gelmektedir” dedi.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu