Türk Dünyası

Reddedilen vize ücretlerinin geri ödemesi nasıl yapılır?

 

Hostinger Vize Reddi Alanlar İçin Geri Ödeme Seçeneği

ABD ve AB ülkelerine yapılan vize başvuruları birçok kişi için olumsuz sonuçlanıyor. Vize almak neredeyse imkansız hale geldi. Turizm acentesi sahibi Ali Onaran, CNN TÜRK’e yaptığı açıklamada, “Artık vizeler eskisi kadar hızlı sonuçlanmıyor. Yoğunluk çok fazla. Reddedilen vize başvurularında bir artış var. Yüzde 5-6’lardan net bir şekilde iki katına çıktı. Şu anda yüzde 10 oranında bir reddetme olasılığıyla karşı karşıyayız” dedi.

REDDEDİLEN BAŞVURULARDA ÖDENEN ÜCRET GERİ ALINAMIYOR

Vize reddiyle karşılaşma durumunda Türk vatandaşları için ödenen ücret milyonlarca lirayı aşıyor. Peki bu ücret geri alınabilir mi? Ali Onaran, “Maalesef konsolosluklar bu ücreti verilen bir hizmet olarak kabul etmedikleri için geri ödeme yapılmıyor. Reddedilse bile ücretin geri alınma şansı yok” şeklinde yanıtladı.

“GERİ ÖDEME TEMİNATI İÇİN SİGORTA ALINABİLİYOR”

Bu sorunun yaşanmasıyla birlikte sigorta şirketleri devreye girdi. Yeni bir uygulama yaygınlaşmaya başladı ve vize başvurusu yapanlar ödedikleri ücretlerle ilgili geri ödeme teminatı alabiliyor. Ali Onaran, “Sadece vize değil, uçak bileti gibi satın aldıkları tur da iptal olabilir. Son günlere yaklaşıldığında geri ödeme yapılmaz. Bu nedenle sigorta önemli bir nokta olarak ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu.

Bu haber bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu