Türkiye

Sahte Yem Kullanarak Tutulan İlk Balık Türkiye Sularında Bulundu – Türkiye Haberleri

 

Hostinger Antalya Körfezi’nde Nadir Görülen Kral Balığı Yakalandı

Antalya Körfezi’nde yapılan avlanma faaliyetleri sırasında nadir bir balık türü olan kral balığı yakalandı. Balığı yakalayanların verdiği bilgiye göre, sahte yem kullanarak su yüzeyinden yakalanan balık, oltayla 8 dakikalık bir uğraşın ardından tekneye alındı. Balığın Türkiye’de ilk defa görüldüğü belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Gökoğlu, bu tür balığın genellikle temiz ve sığ sularda yaşadığını belirtti. Kral balığının Akdeniz’de çok nadir görülen bir tür olduğunu vurgulayan Gökoğlu, balığın yakalanmasıyla Antalya Körfezi’ndeki balık türlerinin çeşitliliğinin arttığını söyledi.

Balığı yakalayan bir balıkçı ise heyecanlarını şu sözlerle anlattı: “Arkadaşlarımla birlikte büyük bir balık yakalamanın heyecanıyla doluyduk. Balığı önce palamut sandık ve bir arkadaşımıza hediye ettik. Daha sonra Türkiye’de ilk defa görülen bir balık olduğunu öğrendik. Bu balığı yakalayan arkadaşımız da bir an için onun tadına bakmış oldu.”

Kral balığının Antalya Körfezi’nde yakalanması, denizlerimizdeki zengin balık çeşitliliğine ve doğal yaşamın korunmasına dikkat çekiyor. Balıkçılar ise bu tür nadir balıkların gelecekte de avlanarak yok olmaması için tedbirli olmaları gerektiğini belirtiyor.
 

Pools Plus Cyprus

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu