Yaşam

Salatan Tüncina Duası Türkçe, Arapça Okunuşu Ve Anlamı: Salatan Tüncina Duası Faziletleri Ve Faydaları (Tefsir Ve Diyanet Meali Dinle)

Bu dua Peygamber Efendimize salat-u selam getirerek Allah’tan niyazda bulunma duası olmaktadır. Özelikle Salaten Tüncina duasının okunmasının büyük sevapları bulunmaktadır. 

Salaten Tüncina Duası Türkçe Okunuşu

Salaten Tüncina duası kişileri kötülüklerden ve belalardan korunacağını, hacetinin kolay karşılanacağını ve rızkının bereketli olacağı vaat edilmektedir. Bu nedenle Salaten Tüncina duasının bilinmesi oldukça önemlidir. Salaten Tüncina duası Türkçe şu şekilde okunmaktadır:

– Allâahumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncinâ biha min cemıil ehvâali âfât, ve takdi lenâ bihâ cemi’al hâcât, ve tutahhirunâ bihâ min cemi’isseyyi’âat ve terfe’unâ bihâ a’ledderecâat, ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayât, min cemi’il hayrâti fi’l hayâati ve ba’del memâat.

Salaten Tüncina Duası Türkçe Anlamı

Salaten Tüncina duasının okunuşunu bilmek kadar anlamını bilmek de çok önemlidir. Salaten Tüncina duası şu anlamı içermektedir:

Allah’ım Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafâ’ya salât eyle. Öyle bir salât ki o salât vesilesiyle bizi tüm korku ve afetlerden kurtar, bütün ihtiyaçlarımızı gider, bizi bütün günahlardan temizle, bizi derecelerin en yücesine yükselt ve onun vesilesiyle bizi hayatta ve ölümden sonra tüm hayırların en son noktasına ulaştır. Şüphesiz sen her şeye kâdirsin. 

Salaten Tüncina Duası Faziletleri

Okunan duaların kabul olması için samimi olunması ve Allah’tan isteyerek yapılması çok önemlidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed’i aracı tutarak dua etmek de duaların kabul olması için büyük önem taşımaktadır. Salaten Tüncina duası da Hz. Muhammed’e selam getirerek Allah’tan niyaz bulunması duası olduğu için sevabı oldukça büyüktür. 

Salaten Tüncina salavatlar arasında en çok bilinen faziletli bir dua olmaktadır. Bu nedenle büyük faziletleri de bulunmaktadır. Salaten Tüncina duasını okumak sünnet olarak kabul edilmektedir. Farz namazının öncesinde ve farz namazı sonrasında Salaten Tüncina duasını okumak sünnettir. Böylece Salaten Tüncina duası okunarak bir sünnet yerine getirilmiş olunur. 

Salaten Tüncina duasını okumaya devam etmek büyük sevaplara nail olmayı sağlamaktadır. Özellikle büyük anlam ve sırlar içerdiği için sıkıntıları gidermektedir. Tehlikeli ve sıkıntılı zamanlarda Salaten Tüncina duasını okuyan kişi hem dünya hem de ahiretteki sıkıntılarından kurtulur. Ayrıca duayı okuyanları kaza ve musibetlere karşı da korur. Salaten Tüncina duasını okumaya devam eden kişiler düşmanların şerlerinden ve vesveselerinden kurtulur.

Salaten Tüncina Duası Faydaları

Dua kelimesinin sözlük anlamı seslenmek, istemek, çağırmak anlamlarına gelmektedir. Dinimizde bulunan dualardan birisi de Salaten Tüncina duasıdır. Salaten Tüncina duası pek çok fayda ve fazilet içermektedir. 

Salaten Tüncina duası kişileri kazalardan musibetlerden korumaktadır. Bu dua hem bu dünya da hem de ahirette kişileri sıkıntılardan kurtarmaktadır. Ayrıca Salaten Tüncina duasını devamlı okumak insanı bela ve musibetlerden korumaktadır. 

Ayetel Kürsi okunuşu ve Türkçe anlamı: Ayet-el Kürsi Arapça yazılışı ve Diyanet meali! Ayetel Kürsi duası ile ilgili bilgiler!

Ayetel Kürsi okunuşu ve Türkçe anlamı: Ayet-el Kürsi Arapça yazılışı ve Diyanet meali! Ayetel Kürsi duası ile ilgili bilgiler!

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu