Son Dakika

Selde kaybolan tır sürücüsünü arama çalışmaları sürüyor


Bozova ve Hilvan ilçelerini birbirine bağlayan kara yolunun Yalıntaş Mahallesi geçişinde 15 Mart’ta sel sularına kapılarak gözden kaybolan tıra, yağmur sularının Atatürk Baraj Gölü’ne döküldüğü bölgede ulaşıldı.


Jandarma Arama Kurtarma, Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ve Bozova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile dalgıçların da bulunduğu yaklaşık 100 kişi, bu bölgedeki çalışmalarını yoğunlaştırdı.


Ekipler, baraj gölü kıyısından yaklaşık 30 metre açıkta olduğu tespit edilen tırı sudan çıkarmak için iş makinelerinin desteğiyle bu alana 3 gündür dolgu yapıyor.


Bölgede günlerdir devam eden şiddetli yağış ise yapılan dolgunun etkisinin azalmasına neden oluyor.


Civardan akan sel suları da arama yapılan kıyı bölgesini bulandırıp, balçığa dönüştürünce çalışmaların güçlükle ilerlemesine neden oluyor.


Bozova Kaymakamı Akın Oruç’un koordinasyonunda süren çalışmaları, tırla suya kapılan şoför Emin Ergün’ün (24) yakınları da günlerdir umutla takip ediyor.


Kentte 15 Mart’ta Emin Ergün’ün kullandığı tır devrilip sel sularına kapılmış, bu anlar cep telefonlarıyla da kaydedilmişti.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: NTV/TRT

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Selde kaybolan tır sürücüsünü arama çalışmaları sürüyor

Birçok acı olaya şahit olan ülkemizde son zamanlarda yaşanan afetler, ne yazık ki birçok kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bunların en son örneği de Ürgüp- Konya Karayolu’nda yaşanan sel felaketi.

Yaşanan sel felaketi sonucunda, bir tır sürücüsü kayboldu. Yaşanan afet nedeniyle Karabük’ten İzmir’e gitmekte olan tırın sürücüsü, selden etkilenen Ürgüp- Konya Karayolu’nda kayboldu.

Yaşanan afet sonrası bölgeye giden arama kurtarma ekipleri, tırın sürücüsünü arama çalışmalarını sürdürüyor. Sel bölgesine en yakın olan toprak yoldan giden ve tır sürücüsünü arama çalışmalarına katılan jandarma ekipleri, havadan da drone ile arama çalışmaları yapıyor.

Sel bölgesinde devam eden arama çalışmalarında bir sonuç alınamamış olmasına rağmen, arama kurtarma ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yaşanan afet sonrası kaybolan tır sürücüsünün bir an önce bulunması için Arama Kurtarma Derneği’nin desteği de alınıyor.

Arama kurtarma ekiplerine ve diğer kurumlara kayıp tır sürücüsü hakkında herhangi bir bilgi sahibi olanların, en kısa sürede gerekli bilgileri paylaşması ve sürücünün bir an önce bulunması için yardımcı olması bekleniyor.

Ülkemizin her geçen gün artan doğal afetlerine karşı, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek ve gerekli önlemleri almak büyük önem taşıyor. Yaşanan felaketler sonrası çıkan kayıp vakalarında halkın desteği ve işbirliği, arama kurtarma çalışmalarına büyük katkı sağlıyor.

Umarız arama çalışmaları sonucunda kaybolan tır sürücüsü bir an önce bulunur ve ailesine kavuşur. Tüm kayıplarımızı da saygıyla anıyoruz.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu