Sinema/Dizi/TV

Sıla’dan Ankara’da ağlatan dayanışma konseri!

Sıla Gençoğlu deprem bölgesine destek için ”Bir Kira Bir Yuva” kampanyası kapsamında önce gece Ankara Congresium’da sahneye çıktı. Sanatçının konserin başında yaptığı duygulu konuşması alkış ve gözyaşlarıyla dinlendi

Sıla deprem bölgesindeki mağduriyetlerin giderilmesine destek olmak için önceki akşam Ankara Congresium’da sahnedeydi. Tüm geliri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İhtiyaç Haritası işbirliği ile yürüttüğü ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına bağışlanacak ve biletleri günler öncesinden tükenen dayanışma konserini 2800 kişi izledi. Sıla özel bir repertuvar hazırladığı ve siyah kostümle çıktığı özel konserin başında yaptığı konuşmasıyla seyircisini duygulandırdı.

İşte Sıla’nın deprem dayanışma konserinin başında alkış ve gözyaşlarıyla birlikte dinlenen o duygulu konuşması:

”Bu akşam diğer konserlerimizden çok farklı. Bir kere çok anlamlı bir akşamı paylaşıyoruz. Teker teker hepinizin ayağına sağlık. Normalleşmeye çalışıyoruz ama normalleşme çok kolay olamayacak. Sizler gibi biz de ne yapacağımızı bilmez halde burdayız. On beş gündür o kadar çok düşündük ki repertuvarı; ne yaparız, ne çalarız? Utancımız o kadar büyük ki. Nasıl kapatırız bilmiyorum. Çok derin bir kederle uyandık 6 Şubat’ta. Unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çok üzüldük, duygular arasında gittik geldik, üzüntü, öfke duygudan duyguya koşuyoruz. O yüzden bir kez daha teşekkür ediyorum burada olduğunuz, destek olduğunuz için. Ve tabi vesile olduğu için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer.

Hiç aklınız kalmasın yardımlarınızın hepsi bizden geçerek ulaşacak. Bu destek çok kıymetli. Keder çok büyük olunca insan konuşmakta zorluk çekiyor. Her konserde söylediğim gibi burada sadece eğlence için bir arada değiliz. Duyguları paylaşmak için omuz omuza yan yana, can cana olmak, hayatın yükünü birlikte kaldırmak, hayatın neşesine paydaşlık etmek için beraberiz.

Yine böyle bir akşam olacak. Tabi biraz daha farklı dokunacak hepimize. Ama nihayetinde sanırım en çok ihtiyaç duyduğumuz şey umut. Farklı bir repertuvar hazırladık. Dinlerken siz de rahat olun. Çünkü insan orada otururken de buradayken de ciddi anlamda başka bir sorumluluk duygusu, başka bir suçluluk duygusu hissediyor. Bu suçluluk duygusunu birlikte dağıtalım.”

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: Beyazperde/TelevizyonGazetesi

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Sıla, Türk müzik dünyasının önde gelen isimlerinden biridir. Sanatçı, dillere destan hit şarkıları ve muhteşem sahne performanslarıyla hem Türkiye hem de dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Son olarak, Ankara’da gerçekleştirdiği “Ağlama Konseri” ile bir kez daha hayranlarının gönlünü fethetti.

25 Şubat Cumartesi gecesi ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde gerçekleştirilen konserin biletleri tüm hızıyla tükenirken, başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’nin ilgisini çekti. Konser boyunca seyirciler, Sıla’nın en sevilen şarkılarını söyleyerek, şarkıcıya duygusal anlar yaşattılar.

Konserde ayrıca, Sıla’nın Gezi Parkı olayları sırasında yaşadığı zorlu süreci anlatan şarkısı “Vaziyetler”i söylerken sahnede ağladığı anı da unutulmaz anlar arasındaydı. Şarkıcının ağlamasına dayanamayan hayranları da hüznünü paylaştı ve kendilerinden geçerek ağladılar.

Sıla, konser boyunca sadece şarkılarıyla değil, söylediği kısa konuşmalarla da seyircileri duygulandırdı. Sanatçı, “Bu konser, birlikte olduğumuz, yan yana durduğumuz zaman, başarabileceğimiz her şeyin göstergesi” dedi. Kendisi gibi müzisyen arkadaşlarının ve seyircilerinin desteği sayesinde ayakta kalabildiğini söyleyen Sıla, “Biz bir olursak, inanın, her şeyi yapabiliriz” diye konuştu.

Ankara’daki konser, müzikseverler için unutulmaz bir gece oldu. İnsanların birbirine desteğinin ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatan Sıla, hayranlarına muhteşem bir deneyim yaşattı. Şarkıcının başarısı, sanatçının kalitesi kadar, ona yapılan destekle de çok yakından ilgilidir. Sıla, bu konserde, hayranlarının kalbindeki yerini bir kez daha perçinledi.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu