Sağlık

Soğuk havalarda daha çok işe yarıyor!

Soğuk havalarda hem grip hem de cilt sorunları baş gösterir. Vitamin ve mineral değerleri düşen bağışıklık hücre dokusunu da engeller. Kolajen bakımından zengin olan bu besinler kırışma, kuruma ve çatlamanın önüne geçer. Soğuk havalarda cildi koruyan besinleri sizler için derledik.

Vücudun eksikliklerini gidererek cilt yapısını koruyan besinler yüksek oranda C vitamini ve kolajen maddesi barındırır. Bu yüzden gün içinde yüzde 60 oranında bu besinlerden tüketmeniz gerekiyor.

Herkes tarafından bilinen bir gerçektir ki portakal yüksek oranda D ve C vitaminlerini aynı anda barındırır. Bu da vücuda giren iki vitamin değerinde hızla emilmesi sağlanır.

Çünkü vücutta en zor enzimlenmesi olan vitamin D’dir. D vitamini vücutta enzimlendikçe kolajen maddesi de o kadar artar. Uzmanlar portakalın gün içinde hem su hem de direk olarak tüketilmesini tavsiye eder.

BADEM 

E vitamini bakımından en zengin besin bademdir. İnce çizgileri kırışmayı engelleyen badem cildin adete gençleşmesini sağlar. Cilt yapısını güçlendirerek sarkmalarını engelleyen badem, sayesinde parlak ve canlı görünüm sağlanır.

ISPANAK 

Güçlü bir potasyum kaynağı olan ıspanak aynı zamanda demir barındırır. Demirin vücutta hızla emilim sağlar.

Kış aylarında hem bağışıklığı hem de cildi güçlendirir.

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak Link: BRTK/NTV/CNN

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Soğuk havalarda daha çok işe yarayan özelliklerimiye bir arada sunan malzemelerin kullanımı, bu dönemlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. İnsanlar soğuk kış aylarına karşı kendilerini koruyabilmek adına giyimlerinde, evlerinde ve araçlarında farklı malzemeler kullanmaktadır. Bu malzemelerin kullanımı, soğuk havalarda daha çok işe yarar hale gelir. Bu yazıda, soğuk havalarda kullanılan bazı malzemelerin faydaları konusunda bilgi verilecektir.

İlk olarak, kış aylarında en çok kullanılan malzemeler arasında yünlü kıyafetler yer almaktadır. Özellikle yün kazaklar, eldivenler, atkılar ve bereler, soğuk havalarda en iyi korumayı sağlamaktadır. Yün, yüksek oranda doğal izolasyon sağlar. Bu da, vücut sıcaklığını koruyarak soğuk havalarda daha rahat hissetmenizi sağlar.

İkinci olarak, down yani tüy gibi malzemeler de soğuk havalarda etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bu malzemelerin kullanımı, sıcaklığı koruma açısından oldukça önemlidir. Tüy yorganlar, montlar ve kıyafetler, soğuk havalarda vücut ısısını korumanın yanı sıra, hafifliği sayesinde de taşınabilme kolaylığı sağlar.

Özellikle spor yapan insanlar, soğuk havalarda terleme sonrası vücutlarının soğumasını önlemek amacıyla teknik olarak tasarlanmış bazı malzemeleri tercih etmektedir. Sporcular, soğuk havalarda terlediklerinde, vücut ısısının korunmasına yardımcı olacak kıyafetler kullanarak, spor yapmaya devam edebilmektedir.

Son olarak, oyuk yapısı sayesinde ısıyı koruyabilen yalıtım malzemeleri de soğuk havalarda kullanılmaktadır. Bu malzemeler, insanlar için hem sağlık hem de konfor açısından önemlidir. Özellikle, evinizi bu malzemelerle yalıtırsanız, iç mekanda sıcaklığı koruyarak, ısı kaybını minimize edebilirsiniz. Bu da, ısıtma maliyetlerini düşürürken aynı zamanda çevreyi korumanızı sağlar.

Kısacası, soğuk havalarda kullanılan malzemeler, insanlar için hem konfor hem de sağlık açısından önemlidir. Yün, down, teknik olarak tasarlanmış malzemeler ve yalıtım malzemeleri, soğuk havalarda kullanıldığında insanları korur ve daha rahat hissettirir. Bu malzemelerin kullanımı, soğuk havalarda daha çok işe yarar hale gelir. Bu nedenle, insanlar bu malzemeleri kullanarak soğuk havalarda daha rahat bir şekilde yaşayabilirler.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu