Türkiye

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş’ta: Taşınma ödemeleri bugün başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesini ziyaretinin ardından Afşin’e geçti. Burada çadır kentte kalan depremzedelerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afşin’deki açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli Elbistan'da! Erdoğan: Acının büyüklüğünün farkındayız

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli Elbistan’da! Erdoğan: Acının büyüklüğünün farkındayız

Deprem hayatını kaybeden Afşin’li kardeşlerime bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken, tüm yakınlarına sabırlar niyaz ediyorum. Millet olarak hepimizin başı sağ olsun. Gerek hava şartları gerekse deprem alanının genişliği sebebiyle çeşitli zorluklarla karşılaşmış olsak da ilk günden itibaren sizlerin yanındayız.

Kamu kurumlarımızla, belediyelerimizle, STK’larımızla ilçemizi bir an önce ayağa kaldırmanın gayreti içinde olduk. Kahramanmaraş genelinde olduğu gibi, Afşin’de de deprem sonrasında yaraların hızla sarılmaya başlandığını görüyoruz. Bugüne kadar köylerle birlikte ilçemizde ihtiyaç duyulan çadırlar dağıtıldı. Şimdi konteynerleri süratle yerleştirerek, çadırlardan konteyner kentlere geçmeye başlayacağız.

Yakınını, evini, eşyasını depremde kaybeden vatandaşlarımızı maddi külfetlerini hafifletecek adımları atıyoruz. Evleri kullanılamaz hale geldiği için kiraya çıkacak depremzedelerimize 3 bin lira ila 5 bin lira arasında kira yardımı yapıyoruz. Bunun için evini taşıyacak depremzedelerimize 15 bin lira taşınma yardımını bugün itibarı ile ödemeye başlıyoruz.

Depremde vefat eden vatandaşlarımızın yakınlarına da acil ihtiyaçları için 100 bin lira veriyoruz. Felaketten etkilenen vatandaşlarımıza 10’ar bin lira ödeme yapıyoruz. Depremzedelerimizi en kısa sürede kalıcı konutlara kavuşturmak için de yoğun gayret gösteriyoruz.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu