Türkiye

Son dakika deprem haberleri 21 Mart 2023! Kahramanmaraş’ta peş peşe deprem… Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler!

Haftanın ikinci gününde yurdun farklı bölgelerinde depremler yaşandı. Kahramanmaraş ve çevresinde gece saatlerinde bu yana hafif çaplı depremler yaşanmaya devam ediyor. Öte yandan Malatya, Hatay, Akdeniz, Denizli, Bingöl ve Adana ise depremlerin yaşandığı diğer iller oldular. Peki, başka hangi bölgelerde deprem oldu?

KAHRAMANMARAŞ’TA PEŞ PEŞE DEPREMLER!

Kandilli verilerine göre Kahramanmaraş’ta saat 10.36’da 3.6 büyüklüğünde, saat 11.27de 3.9 büyüklüğübde ve saat 11.41’de 3.7 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER 21 MART 2023

Kandilli Rasathanesi’nin 21 Mart 2023 Salı günü meydana gelen depremlerle ilgili bilgileri paylaştığı son dakika depremler listesi şu şekilde…

KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

AFAD SON DEPREMLER SAYFASI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın bugün yaşanan depremlerin şiddetlerini, saatlerini, derinliğini ve merkez üslerini paylaştığı son dakika depremler sayfası ise şöyle…

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Depreme karşı \

Depreme karşı \”tersine göç\” önlemi: İstanbul’un nüfusu nasıl azaltılacak?

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: NTV/CNN

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Son dakika deprem haberleri Kahramanmaraş’dan geldi ve peş peşe depremler yaşandı. Bu sabah saatlerinde, 21 Mart 2023 tarihinde ilk deprem Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde meydana geldi ve sarsıntının şiddeti 5.5 olarak ölçüldü. Kısa bir süre sonra, 5.2 şiddetinde yeni bir deprem daha yaşandı.

Depremler nedeniyle halk ve yetkililer korku ve endişe içindeydi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD depremleri doğruladı ve halkı uyarmak için acil bir şekilde açıklama yaptı. AFAD, depremler nedeniyle herhangi bir can kaybının olmadığını, ancak bazı binalarda hasarlar meydana geldiğini bildirdi.

Kahramanmaraş valisi, deprem bölgesinde hasar tespit çalışmalarının başladığını, geçici barınma alanları inşa edileceğini ve insanların güvenli bir şekilde konaklamaları için her türlü tedbirin alınacağını açıkladı.

Resmi kaynaklardan yapılan açıklamalara göre, depremler Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki uzun bir fay hattı üzerinde meydana geldi. Depremler yüzünden halkta panik yarattı ve birçok insan sokaklara çıktı. Yetkililer, tekrar depremlerin yaşanabileceği uyarısında bulundular ve halkın temkinli olmasını istediler.

Deprem, Kahramanmaraş’ta en son 1975 yılında yaşandığından, bölgedeki insanlar açısından hatırlanacak bir olaydır. Son dakika deprem haberleri bölgedeki insanları tedirgin etse de, afet yönetim planı nedeniyle hasar azaltılabilmiştir ve can kaybının önüne geçilmiştir.

Kısacası, son dakika deprem haberleri Kahramanmaraş’ta peş peşe gerçekleşti ama yetkililerin aldığı tedbirler sayesinde hasar azaltıldı ve can kaybı önlenmiştir. Depremler bölgede yaşayan insanlar için bir hatıra olarak kalacak ve dikkat ve tedbirlerin devam edilmesi gerektiği gösteriyor.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu