Türkiye

SON DAKİKA: İstanbul Boğazı’nda Gemi Trafiği Çift Yönlü Askıya Alındı! Bakanlık Duyurdu.

 

Hostinger Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Boğazı’nda meydana gelen bir gemi arızası nedeniyle trafiğin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, LIONFISH isimli gemide meydana gelen makine arızası nedeniyle İstanbul Boğazı’nda çift yönlü gemi trafiğinin askıya alındığı belirtildi.

Makine arızası sebebiyle geminin seyredebilir olmadığı ve boğazın trafiğine engel teşkil edebileceği endişesiyle alınan bu kararın geçici bir önlem olduğu vurgulandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ekiplerinin, LIONFISH gemisinde gerekli onarımları yapmak için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Konuyla ilgili olarak denizcilere ve gemi kaptanlarına duyuru yapılarak, trafiğin askıya alındığı ve alternatif güzergahlar kullanılması gerektiği bildirildi. Bakanlık yetkilileri, gemideki arızanın en kısa sürede giderileceğini ve İstanbul Boğazı trafiğinin normale döneceğini açıkladı.

İstanbul Boğazı’nın en önemli ulaşım yollarından biri olan gemi trafiğinde yaşanan bu aksaklık, bölgedeki deniz taşımacılığını etkilemekle birlikte şehir içi ve şehirlerarası ulaşımı da olumsuz etkileyebilir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemleri aldığını ve sorunu en kısa sürede çözeceğini belirtti.
 

Pools Plus Cyprus

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu