Son Dakika

Son dakika | İstanbul’da peş peşe ‘deprem’ hamleleri! Önce okullar, sonra hastaneler… Cerrahpaşa’nın ardından Kağıthane Devlet Hastanesi de taşınıyor

Son dakika haberi: Önce okullar, ardından hastaneler… Sağlık, eğitim gibi kamu hizmeti veren kurumlar için deprem riski sebebiyle adımlar birer birer atılmaya başladı. Kağıthane Devlet Hastanesi için de karar alındı.

Dün İstanbul’un simgelerinden olan Cerrahpaşa Hastanesinin dün taşınmasına yönelik kararın alınmasının ardından bugün de Kağıthane Devlet Hastanesinin boşaltılmasına karar verildi.

İNCELEME TAMAMLANDI, ŞİŞLİ ETFAL’İN SEYRANTEPE BİNASINA TAŞINACAK

Sağlık kuruluşlarına ait binalardaki incelemeler devam ediyor. Kağıthane Devlet Hastanesi’ndeki inceleme tamamlandı. Depreme dayanıksız olduğu tespit edilen binanın taşınmasına karar verildi. DHA’ya göre hastanenin iki hafta içinde taşınmasının planlandığı belirtildi. Kararın hastane çalışanlarına da tebliğ edildiği öğrenildi.

kagithane-devlet-hastanesi-tasiniyor_2574_dhaphoto5

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin taşınmasıyla ilgili İstanbul Kağıthane Devlet Hastanemiz Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi’nin Seyrantepe binasına taşınarak devam edecektir. Taşınma işlemi birkaç gün içerisinde başlayacak” açıklamasında bulundu.

kagithane-devlet-hastanesi-tasiniyor_2574_dhaphoto1

Koca ayrıca Cerrahpaşa ile ilgili de “Ayrıca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve İstanbul Tıp Fakültesi Hastanelerimiz için de son durumu önümüzdeki birkaç gün içinde açıklamaya gayret edeceğim. Vatandaşlarımız bu dönemde tedirgin olmamalarını önemsiyorum” diye konuştu.

kagithane-devlet-hastanesi-tasiniyor_2574_dhaphoto2

“GÜÇLENDİRME YAPILABİLİR”

Hastaneye gelen Bahattin Bakırhan, “Devlet neye karar verdiyse o iyidir ama şu an burası halk için uygun bir hastane. Depremden sonra yapılan bir hastane. Güçlendirme yapılabilir, hayırlısı neyse o olsun” dedi. Bir başka hasta ise, “Öyle bir sıkıntı varsa boşaltılması daha iyi” diye konuştu.

KAĞITHANE DEVLET HASTANESİ’NİN YAPIM TARİHİ 2005

Kağıthane Devlet Hastanesi, 18 Mayıs 2005 yılında Sağlık Bakanlığı ve İBB arasında imzalanan protokol kapsamında inşa edildi. Aynı yılın kasım ayında hastane poliklinik hizmetine başladı.

kagithane-devlet-hastanesi-tasiniyor_2574_dhaphoto3

OKULLAR DA TAHLİYE EDİLMEYE BAŞLAMIŞTI

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İstanbul’da hastanelerden önce 93 okulun tahliye edilmesine karar verilmişti. İstanbul Valiliği 20 Şubat 2023 Pazartesi günü itibarıyla, riskli 93 okul ve eğitim kurumundaki öğrencilerin, depreme güvenli okullara nakledilerek, eğitim öğretim görmeye devam edeceklerini duyurmuştu.

kagithane-devlet-hastanesi-tasiniyor_2574_dhaphoto4

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hayatlarının şokunu yaşadılar! Depremzedeler ama kanıtlayamıyorlar, nedeni ise...Hayatlarının şokunu yaşadılar! Depremzedeler ama kanıtlayamıyorlar, nedeni ise…
24 katlı o binayı yapan müteahhit konuştu: 'Yıkılma ihtimali yok'24 katlı o binayı yapan müteahhit konuştu: ‘Yıkılma ihtimali yok’
5.6'lık korkutan deprem! 15 saniye sürdü...5.6’lık korkutan deprem! 15 saniye sürdü… 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/MyNET

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu