Ekonomi

SPK, üç bedelsiz sermaye artırımını onayladı

SPK Üç Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırımını Onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Smart Güneş Enerjisi, Seyitler Kimya ve Ülker Bisküvi’nin bedelsiz sermaye artırımlarına onay verdi. SPK’nın haftalık bülteninde yer alan karara göre, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin pay ihracı onaylandı. Şirket, 299,88 milyon TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artıracak. Mevcut sermayesi 306 milyon TL olan şirketin artırım sonrası sermayesi 605,88 milyon TL’ye çıkacak.

Ayrıca SPK, Seyitler Kimya Sanayi AŞ’nin pay ihracını da onayladı. Karara göre, şirket 41 milyon TL kar payından karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artıracak. Mevcut sermayesi 59 milyon TL olan şirketin artırım sonrası sermayesi 100 milyon TL’ye yükselecek.

Ülker Bisküvi Sanayi AŞ’nin pay ihracı da SPK tarafından onaylandı. Pay ihracı birleşme nedeniyle yapılacak ve Biskot Bisküvi Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ ile Ülker Çikolata Sanayi AŞ’nin diğer ortaklarına verilecek. SPK’nın açıklamasında, “Ülker Bisküvi Sanayi AŞ tarafından Biskot Bisküvi Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ ve Ülker Çikolata Sanayi AŞ’nin 31.12.2022 tarihli finansal tablolar esas alınarak tasfiyesiz infisah yoluyla devralınması suretiyle gerçekleştirilecek birleşme için hazırlanan duyuru metnine onay verilmesi” ifadelerine yer verildi.

SPK’nın onayıyla bu üç şirketin bedelsiz sermaye artırımları gerçekleşecek.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu