Kültür & Sanat

Suriyeliler acılarını bu kez deprem enkazına resmetti

blank

Suriyeli grafiti sanatçıları, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Afrin ilçesinde yıkılan bir binanın duvarına felaketin ülkelerinde yol açtığı yıkım ve acıları yansıttı.

blank
Yıllardır savaşı grafiti çalışmalarıyla dünyaya anlatan sanatçılardan Aziz Esmer, Selam Hamid ve Muhammed Enis Hamdun, bu kez de Kahramanmaraş merkezli depremlerin neden olduğu yıkımı ve yaşanan acıları yansıttı.
blank
Afrin’de depremler yüzünden yıkımların en çok yaşandığı Cinderes beldesinde buluşan sanatçılar, yıkılan bir binanın duvarına halkın çektiği acıları resmetti.
blank
Türkçede deprem anlamına gelen “Zilzel” kelimesini bir duvarın üzerine Arapça harflere benzettikleri yıkılmış binalar şeklinde resmeden sanatçılar, kelimenin içine bir elin ortasına konulmuş yaralı kalp çizdi.
blank
Sanatçılar, yaralı kalbi dikmeye çalışan bir el üzerinden, depremzedelerin çektiği acıyı göstermeye çalıştı.
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blankKaynak: NTV

Yorum Yapın

Diğer Haberler

blank
Kültür & Sanat

LTB-EMAA Bahar dönemi kursları başlıyor – BRTK

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) işbirliği ile düzenlenen bahar dönemi kursları 4 Mart Cumartesi günü
blank
Kültür & Sanat

Blake Lively yıllar önce Mean Girls kadrosu seçmelerinde sınıfta kaldı

Blake Lively‘nin yıllar önce ünlü gençlik dizisi Mean Girls’ün (Kötü Kızlar) kadrosuna girme şansını nasıl kaçırdığı ortaya çıktı. 2004 yapımı
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com