Yaşam

Taha İsminin Anlamı Nedir? Taha İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

blank

Taha İsminin Anlamı Nedir?

Taha ismi erkek çocuklarda sık sık karşılaşılan isimlerden biridir. Özellikle anlamı ve Kur’an’da geçip geçmediği de sık sık merak edilerek internetten araştırılmaktadır. Taha, anlam olarak küçük pencere ya da tavanda bulunan küçük pencere anlamlarına gelir. Arapça kökenli bir isim olan Taha ismi aynı zamanda Kur’an’da bir ayetin ismidir. Bu nedenle manevi duygusu da oldukça yüksek isimler arasındadır. 

Taha İsmi Kur’an’da Geçer mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Taha, Kur’an’da 20.surenin adıdır. Aynı zamanda Taha suresi Hz. Ömer’in Müslüman olmadan önce dinlediği bir suredir ve bu nedenle de maneviyatı oldukça yüksektir. Hz. Ömer’in İslamiyet’i kabul etmesinde Taha suresinin önemi büyüktür ve bu nedenle de dinen önemi yüksek isimler arasındadır. Taha isminin TDK sözlük anlamı küçük pencere, tavandaki küçük pencere anlamlarına gelir. Erkek çocuklara verilen bir isim olan Taha ismi sık sık karşılaşılan bir isim olmasından dolayı özellikleri de merak edilen bir isimdir. 

Taha İsminin Harf Analizi

T: Güvenilir kişilerdir ve ketumluk konusunda da oldukça başarılıdır. İş gücü yüksek olan bu kişiler çalışma hayatlarında her zaman başarılı olmak isterler.

 A: Liderlik özelliği olur ve bu kişiler yönetici adaylarıdır. Aynı zamanda gururlu bir kişilik yapısına da sahiplerdir.

 H: Gelenekçi fakat sade bir karakteri olan bu kişiler liderlik konusunda oldukça başarılıdır. Bu kişilerden çok iyi birer yönetici ya da lider olur.

 A: Hayatlarının her alanında gurur yaparlar ve gururlarından asla ödün vermezler. Bu kişiler lider özellikleri gelişmiş olduğundan çok iyi lider ya da yönetici olurlar. 

Taha İsmine Sahip Olan Kişilerin Özellikleri

Taha ismindeki kişiler sorumluluk almaktan çekinmeyen ve yöneticilik vasfı gelişmiş kişilerdir. Macerayı çok severler ve denemekten de hiçbir zaman vazgeçmezler. Çalışmaya ve işlerinden para kazanmaya çok düşkün olan bu kişiler kazandıkları parayı da biriktirirler. Yanılmaktan hoşlanmadıkları için istedikleri şey doğru olana kadar ve başarılana kadar yapmaya devam ederler. Yalnız olmayı severler ve çevrelerinde çok fazla kişi bulunmaz. Taha ismindeki kişiler güvenilir olduklarından genelde çevrelerine de güvenilir ve az insan alırlar. Kendilerine yapılanı unutmazlar ve kinci bir karakterleri vardır. Taha ismindeki kişiler her alanda çalışarak başarılı olma azmine sahiptir. Okumayı ve yeni yerlere seyahat etmeyi de çok seven bu kişiler iletişim kurma konusunda da oldukça başarılılardır.

Tomris İsminin Anlamı Nedir? Tomris İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Tomris İsminin Anlamı Nedir? Tomris İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?Kaynak: NTV/CNN

Yorum Yapın

Diğer Haberler

blank
Yaşam

Çöp Adam dizisi dün akşam en çok izlenen yapım oldu

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Elçin Sangu’nun yer aldığı, Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayesinden esinlenerek kaleme alınan Çöp Adam, dün akşam reyting birincisi
blank
Yaşam

Tavuğun vazgeçilmezi Coleslaw (Lahana Salatası) nasıl yapılır? Orijinal Coleslaw salatası tarifiSalata Tarifleri

Coleslaw salatası tavuk ve et yemeklerinin en sevilen yancısı olabilir. Beyaz lahananın enfes mayonezli sosla buluşması ortaya eşsiz bir lezzet
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com