Kıbrıs

Tatar, İstiklâl Marşı’nın 102. yaşını kutladı

İstiklâl Marşımız 102 yaşında.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yayımladığı mesajla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921’de ulusal marş olarak kabul edilen İstiklâl Marşı’nın 102’inci yaşını kutladı.

Tatar kutlama mesajında Istiklal Marşının Türkiye kadar KKTC için de kutsal olduğunu vurguladı, Kıbrıslı Türklerin, Atatürk’ün bıraktığı mirası çok daha ileriye taşımanın azmi ve kararlılığı içerisinde olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921’de ulusal marş olarak kabul edilen İstiklâl Marşı’nın 102’inci yaşını kutladı.

Cumhurbaşkanı Tatar kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türk ulusunun ve kahraman Türk ordusunun, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’yu işgal eden emperyalist güçlere karşı verdiği mücadelenin simgesi, Türk millî birliğini pekiştiren bağımsızlık marşımızın; İstiklâl Marşı olarak TBMM’de kabul edilmesinin 102’inci yıl dönümündeyiz.

Türkiye kadar KKTC için de kutsal olan milli marşımız, özgürlük şiarını yaşam rehberi yapan ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlığından hiçbir hâl ve koşulda vazgeçmeyeceğinin, esaret altında yaşayamayacağının, kahramanlığının ve cesaretinin en anlamlı göstergelerindendir.”

İstiklal marşınınyanı sıra Türk edebiyatına sayısız ölümsüz ebedi eserler kazandıran Mehmet Akif Ersoy’u ve Kurtuluş Savaşı’nda şehit düşenleri rahmet anan Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıslı Türklerin, Atatürk’ün bıraktığı mirası çok daha ileriye taşımanın azmi ve kararlılığı içerisinde olduğunu vurguladı. 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: BRTK

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu