Kıbrıs

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Tatar ve Başbakanı Üstel ile görüştü

blank


Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

İstanbul’da Vahdettin Köşkü’nde gerçekleştirilen görüşmede Cumhurbaşkanı Tatar ve Başbakan Üstel, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaşanılan deprem felaketi nedeniyle taziyelerini ileterek destek belitti.

Yaklaşık bir saat süren görüşmede, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul’a hareketinden önce Ercan Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, ziyarette KKTC’nin her zaman birlikte olduğu anavatanı ile depremin yaralarının aşılması sürecinde de birlikte olduğu mesajını vereceklerini söylemişti.

Tatar, KKTC’nin de benzer durumlara daha hazırlıklı olması için bir takım işbirliklerinin yapılmasını da toplantıda gündeme getireceklerini ifade etmişti.

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar bu gece, Başbakan Ünal Üstel ise yarın ülkeye dönecek.

 

Kaynak: BRTK

Bir Cevap Yazın

Diğer Haberler

blank
Kıbrıs

Başbakanlık Deprem Denetim Komitesi ikinci toplantısını yaptı

Başbakanlık Deprem Denetim Komitesi ikinci toplantısını Başbakan Ünal Üstel başkanlığında gerçekleştirdi. Başbakanlık’tan verilen bilgiye göre, toplantıda ülkede bulunan yapı stoku,
blank
Kıbrıs

Kalkanlı ve Mersinlik’te fidan dikimine başlandı – BRTK

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan “55773 Öğrenci 55773 Fidan Ağaçlandırma” İş Birliği Protokolü kapsamında
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com