Yaşam

Telefon kodları… 312 Nerenin Telefon Kodu? 0312 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

312 Nerenin Telefon Kodu?

0 312 ile başlayan alan kodu Ankara’nın telefon kodudur. Türkiye’nin başkenti olan Ankara’ya ulaşım sağlamak ve ilgili bölge eşliğinde iletişim kurmak için bu alan kodu değerlendirilir. Hem kurumsal alanlar hem de bireysel yerler için sabit olarak bu alan kodu ön plana çıkar. Diğer yandan Türkiye’nin başkenti olduğu için kamu kurum ve kuruluşlarının büyük bir çoğunluğu buradadır. O yüzden Türkiye’de en çok kullanılan ve değerlendirilen alan kodlarının başında gelir.

İlgili makama ulaşmak için 0 312 alan kodu girdikten sonra, ilgili diğer numaralar yazılır ve ulaşım sağlanır. Bu şekilde kurumsal ya da bireysel olarak bütün farklı sabit numaralara Ankara üzerinden ulaşılır.

312 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

En çok araştırılan sabit alan kodu içerisinde 312 gelir. Çünkü 312 Ankara’nın alan kodudur. 0 eklenmesi ile beraber 0 312 olarak sabit numaraları arama şansı elde edilir. Türkiye’nin başkenti olduğu için kamu kurumlarının önemli bir kısmı burada yer alır. Aynı zamanda pek çok işletme, özel kuruluş ve değişik amaçlara altında hizmet alanları yer alır. Tabii bireysel olarak da yine birçok kişiye ulaşmak için 0312 alan kodu Ankara için değerlendirilir.

 

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak: NTV/CNN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu