Kıbrıs

Tepebaşı’nda yangından etkilenen bölgede, “Şampiyon Melekler Anı Ormanı” oluşturuluyor – BRTK

Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Lions Kulübü, Tepebaşı’nda meydana gelen yangında etkilenen bölgede, kulübe anı ormanı olarak ayrılan alanda, “Şampiyon Melekler Anı Ormanı” oluşturmak için adım attı.

Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Lions Kulübü Organizasyonunda, Dağdoğan Sadrazam Yürüyüş Ekibi işbirliğinde Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri ve Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu öğrencileri ve babalarının katkılarıyla, Şampiyon Melekler Anı Ormanı’nailk fidanlar dikildi.

Etkinlikte, harup ve serviden oluşan yaklaşık 250 fidan, doğaya kazandırıldı.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Muavini Dilek Horoz,depremde yaşamını kaybeden Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencilerinin anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen etkinliğe katkı koyacaklarını dile getirerek, depremde yaşamını kaybeden öğrencilere rahmet ailelerine sabır diledi.

Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu Müdürü Kerime Çelebi de Ağaç ve Orman haftası kapsamında bir yıl önce böyle bir etkinlik planladıklarını belirterek yaşanan deprem felaketinin ardından, Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Lions Kulübü’nün Şampiyon Melekler anısına hayat vereceği anı ormanına katkı sağlamaya karar verdiklerini söyledi.

Lefkoşa Kuzey Kıbrıs Lions Kulübü Başkanı Özlem Odabaşı Vardan da Tepebaşı’nda yangından etkilenen bu bölgeye dikilecek her bir fidanla, hem ülkenin yeniden yeşillendirilmesine katkı sağlanacağını hem de şampiyon meleklerin anısının sonsuza kadar yaşatılacağını söyledi. BRT 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: BRTK

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu