Türkiye

THY, Pegasus ücretsiz uçuş seferleri 2023: Ücretsiz uçak seferleri hangi illerden, hangi tarihe kadar?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından THY ve Pagasus afet bölgelerinden vatandaşları belirlenen tarihe kadar ücretsiz taşıyacaklarını bildirdi. Ücretsiz uçuşlar için yolcuların havalimanlarına gelmeden önce rezervasyon yapmaları gerekecek. 

ÜCRETSİZ UÇAK SEFERLERİ OLAN İLLER HANGİLERİ?

THY’den yapılan açıklamada,

Değerli Yolcularımız,

Deprem bölgelerinden gerçekleştirdiğimiz tahliye seferlerimiz ücretsiz olarak 1 Mart 2023’e kadar devam edecektir. Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa çıkışlı tahliye seferlerimizde rezervasyonu olan yolcularımıza öncelik tanınacak, uçuşlarımızda yer kalması durumunda rezervasyonsuz yolcularımıza da işlem yapılabilecektir.  İnternet sitemizden veya mobil uygulamamızın güncel sürümü üzerinden tahliye uçuşlarımıza ücretsiz rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Operasyonlarımızın aksamaması ve tahliye süreçlerinin hızlı tamamlanabilmesi için yolcularımızın havaalanlarına uçuş saatinden önce, rezervasyonlarını tamamlamış olarak gelmeleri önem arz etmektedir. İşlemlerinizde bir hata ile karşılaşmamak için uygulamamızın 12.02.2023 tarihinden sonra güncellendiğinden emin olmanızı rica ederiz.

Saygılarımızla” ifadelerine yer verildi.

THY ÜCRETSİZ BİLET SORGULAMA EKRANI

PEGASUS’TAN YAPILAN AÇIKLAMA

Deprem bölgelerindeki vatandaşlarımızın tahliye ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa meydanlarından çıkışlı tüm tahliye uçuşlarımız 1 Mart 2023 tarihine kadar ücretsiz olacaktır, havalimanına gelmeden biletleme yapılması gerekmektedir. Seyahat planlarında değişiklik olan misafirlerimize, 6 Şubat 2023 tarihinden önce satın alınmış olması şartıyla 6 Şubat- 31 Mart 2023 tarihli tüm yurt içi uçuşlarına ait biletleri için ilave haklar sunulmuştur.

PEGASUS ÜCRETSİZ BİLET SORGULAMA EKRANI

THY iptal edilen uçak seferleri 2023: Bugün uçak seferleri iptal mi? İstanbul Havalimanı 7 Şubat iptal edilen uçuşlar!

THY iptal edilen uçak seferleri 2023: Bugün uçak seferleri iptal mi? İstanbul Havalimanı 7 Şubat iptal edilen uçuşlar!

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu