Sinema/Dizi/TV

TRT1’in ve Kanal 7’nin iki günlük dizi, yurt dışında resmen kapış kapış satılıyor!

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Ekranın en yüksek reytingleri alan dizileri, prime time’da yayınlanan yapımlar. Günlük reyting listelerinde ilk sıralarda yer alan yapımların yanı sıra bazı kanalların giderek artmaya devam eden günlük dizileri de belli bir kitle tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Şimdilerde başarılı oyunculuklarıyla dikkatleri çeken Sıla Türkoğlu, Hazal Subaşı, Özge Yağız, Erkan Meriç gibi pek çok ünlü isim de günlük dizilerle tanınmıştı. Giderek sayıları çoğalan günlük diziler, kanalların da ayrı önem verdiği yapımlar. Zira bu dizilere Türkiye’deki belli bir kitle dışında, farklı ülkelerden gelen yoğun talepler olduğu da biliniyor.

Bu taleplerin giderek daha da büyüdüğü ve adeta ‘kapış kapış’ bir duruma geldiğini, TV Eleştirmeni Sina Koloğlu, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla ortaya koydu! Sina Koloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yeni başlayan veya başlayacak olan günlük dizilerin, yurtdışı satışlarının daha başlamadan yapıldığını belirtiyor.

Bu dizilerin günlük olmaları ile birlikte çok fazla bölüm sayısının olmasının da pazardaki rağbetini arttırdığını belirten Koloğlu, TRT’nin Kader Oyunları (Bahar) dizisini örnek gösteriyor. Üs Yapım imzalı Bahar dizisinin, İsrail ve Romanya ile 100 bölüm için çoktan bir anlaşmasının yapıldığını da belirtmekte.

TRT1'in ve Kanal 7'nin iki günlük dizi, yurt dışında resmen kapış kapış satılıyor! 9

Uzun yıllardır günlük dizileri ile dikkatleri çeken Kanal 7’nin bazı dizileri de yurtdışında büyük ilgi görüyordu. Emanet, Elif, Yemin bu dizilerden bazıları. Şimdi bunlara Fedakar isimli dizinin eklendiğini de Sina Koloğlu ifade ediyor. Kanal 7’nin, 18 Mart’ta Türkiye’de yayına giren günlük dizi Fedakar’ın, her bölümü 45 dakika olarak 240 bölüm için anlaşmasının yapıldığını belirtmekte. İsrail Archla TV ve Romanya Happy Channel kanallarının, Türkiye’de çekilen günlük dizileri yayınlayan ve yeni anlaşmalar yapan kanallar olduğu da ifade edilmekte.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: Beyazperde/TelevizyonGazetesi

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

TRT1 and Kanal 7’s Two-Day TV Series are Being Sold Out Abroad!

Turkish TV series have gained a wide audience in the international arena in recent years. Known for their high production quality, compelling storylines, and strong performances from actors, many Turkish series have become popular in different countries.

TRT1 and Kanal 7 are two of Turkey’s leading TV channels that produce some of the nation’s most popular shows. Their dramas and series have been known to capture the hearts of millions of viewers. Recently, two of their serial dramas have created quite a buzz in the foreign market.

Both TRT1 and Kanal 7 have come up with a unique strategy of producing a two-day serial drama, which has attracted buyers from around the world. The two networks have been gaining a lot of attention from foreign markets, and their series are now being sold out internationally.

TRT1’s La Gabbia and Kanal 7’s Aliya won the hearts of viewers in Turkey while also captivating the attention of audiences worldwide. They have been dubbed “two-day TV series”, due to their unusual broadcast schedule where the entire serial consists of just two episodes.

La Gabbia is a crime drama that involves a young lawyer named Ekin Kaygisiz. She is determined to solve the murder case of her mother after discovering evidence that suggests a different culprit is responsible for the death. The series is a gritty and realistic portrayal of the Turkish judicial system and the corruption within it.

On the other hand, Aliya depicts the life of a Bursa-based fashion designer and nail artist named Aliya. The story follows her grappling with societal norms and her struggling family life. The show deals with themes of love, family, and career struggles that are universal.

These two-day TV dramas have been registered by the popularity of Turkish TV dramas, and their unique approach has since won over the hearts of many international buyers. The initial success of their shows has created demand abroad, and now they are being sold out, leaving behind a significant market footprint in the international landscape.

The success of Turkish serial dramas continues to impress the international audience, and with this innovative approach, Turkey’s two leading networks are set to further capture the hearts of international audiences.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu