Türkiye

Tuğamiral Mehmet Sarı kimdir? ‘Sarıklı amiral’ olarak bilinen Mehmet Sarı emekliliğe sevk edildi

Kamuoyunda ‘sarıklı amiral’ olarak bilinen Tuğamiral Mehmet Sarı’nın askeri üniformanın üzerine sarık ve cübbe giyerek tarikat içerisinde görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından hakkında soruşturma açılmıştı. Milli Savunma Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’ndaki soruşturma başlar başlamaz Sarı, görevden alınmıştı. Mehmet Sarı’nın YAŞ kararları ile emekli edildi.

‘SARIKLI AMİRAL’ MEHMET SARI KİMDİR?

Ankara’da bir tarikat merkezinde askeri üniformasının üzerine giydiği cübbe ve sarık sonrasında kamuoyunda ‘sarıklı amiral’ olarak adlandırılan Tuğamiral Mehmet Sarı uzun dönem deniz kuvvetlerinde önemli görevlerde yer aldı. Hakkında açılan soruşturma sonrasında görevden alınan Sarı, MSB Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkedildi.

Sivil üniversitede eğitimini tamamladıktan sonra mühendis kadrosundan deniz kuvvetleri bünyesine sözleşmeli subay olarak atanan Sarı, 5 Ağustos 2020’de Resmi Gazete’de yayımlanan YAŞ kararı uyarınca Tersaneler Genel Müdür Yardımcılığından, Deniz İkmal Komutanlığı’na atanmıştı.

4 Ağustos 2021 YAŞ kararları ile Tuğamiral Mehmet Sarı emekliliğe sevkedildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan “TSK’nın disipliniyle bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız. Bunun münferit bir hadise olduğu açıktır. Söz konusu fotoğraf yayınlandığında TSK idari bir soruşturmayı başlatmıştır, Milli Savunma Bakanlığımız kendi üzerine düşeni mutlaka yapacaktır. Bunu bir bildirinin bahanesi olarak kullanılmasını kesinlikle art niyetli görüyoruz.” demişti.

 

 

 

 

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: NTV/CNN

#Tuğamiral #Mehmet #Sarı #kimdir #Sarıklı #amiral #olarak #bilinen #Mehmet #Sarı #emekliliğe #sevk #edildi

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu