Ekonomi

TÜİK Şubat 2023 enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Şubat ayı enflasyon rakamları!

Şubat ayı enflasyonu için geri sayım başladı. Kısa süre önce ocak ayına ilişkin verilerin açıklanmasının ardından memur ve emeklinin 2023 Ocak enflasyon farkı ortaya çıkmıştı. Şubat ayına ilişkin açıklanacak olan yeni veriler ise temmuz ayında gerçekleşecek zam için ikinci  veri olacak.

ŞUBAT AYI ENFLASYON ORANI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu her ayın başında bir önceki aya ilişkin verileri duruyor. Bu nedenle şubat ayı enflasyonunun 3 Mart tarihinde saat 10.00’da açıklanması bekleniyor. Şubat ayı enflasyonunun duyurulmasının ardından kira artış oranı da netleşecek. Enflasyon verisi aynı zamanda emekli ve memur zam oranı için ikinci veri olacak.

İSTANBUL’DA ŞUBAT ENFLASYONU BELLİ OLDU

İTO verilerine göre İstanbul’da Şubat ayında perakende fiyatlar yıllık bazda yüzde 78,62, toptan fiyatlar yüzde 78,69 arttı. İstanbul’da 2023 Şubat ayında; perakende fiyat hareketlerinin göstergesi olan İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi bir önceki aya göre yüzde 3,83, toptan fiyat hareketlerini yansıtan Toptan Eşya Fiyatları indeksi ise yüzde 2,38 oranında arttı. 2022 Şubat ayına göre 2023 Şubat ayında yaşanan fiyat değişimlerini gösteren bir önceki yılın aynı ayına göre değişim oranı İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 1995 bazlı Ücretliler Geçinme İndeksinde yüzde 78,62, Toptan Eşya Fiyatları İndeksinde ise yüzde 78,69 olarak gerçekleşti.

IMF Başkanı'ndan Ukrayna'ya fon açıklaması

IMF Başkanı’ndan Ukrayna’ya fon açıklaması

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/MyNet/CNN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu