Kültür & Sanat

Türk Edebiyatı Nasıl Yazılır? Türk Edebiyatı TDK Doğru Yazılışı… E Harfi Büyük Mü Küçük Mü?

blank

Türk Edebiyatı Nasıl Yazılır?

Türkçe içerisinde geçen kelimeler bazen yanlış kullanılmaktadır. Yanlış kullanım cümle içerisindeki anlamının da bozulmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple çoğu kişi kelimelerin doğrusunu öğrenmek için TDK sözlüğü ziyaret etmektedir. TDK sözlük içerisinde geçen Türk Edebiyatı kelimesindeki e harfi büyük bir şekilde yazılmaktadır. Bir nevi isim anlamı taşıyan bu iki kelimenin yan yana gelmesi ile birlikte her iki kelime de büyük harf ile başlamak zorundadır.

Türk Edebiyatı terimi isim anlamına gelen sözcük bütünlemelerinden biridir. Bu sebeple kelimelerin baş harfleri mutlaka büyük harf ile başlamalıdır. Kelimenin anlamını öğrenen kişiler için isim anlamı taşıyan her kelime ayrı olarak büyük harf kullanımı ile yazılmaktadır.

Türk Edebiyatı TDK Doğru Yazılışı Nedir?

Türk Edebiyat kelimesi TDK sözlük içerisinde büyük harf başlayarak yazılmaktadır. Kelimelerin başına gelen büyük harfler sözcüğün özel isim olma niteliğini de ön plana çıkarmaktadır.

Türk Edebiyatındaki E harfi Büyük mü Küçük mü?

Türk Edebiyatı kelimesindeki E harfi büyük yazılmaktadır. Küçük yazım genel olarak yanlış şekilde tabir edilmektedir.

Her İki Kelimede Büyük mü Yazılır?

Türk Edebiyatı kelimelerinin her biri de büyük yazılır. Her iki kelime de yan yana gelerek isim anlamı taşımaktadır. İsim anlamı taşıyan her ifade büyük harf ile başlamaktadır. Türk Edebiyatı sözcükleri de isim olarak nitelendirilmekte ve her iki harfte büyük başlamaktadır.

Yayınevi Nasıl Yazılır? Yayınevi TDK Doğru Yazılışı... Yayınevi Mi Yayın Evi Mi?

Yayınevi Nasıl Yazılır? Yayınevi TDK Doğru Yazılışı… Yayınevi Mi Yayın Evi Mi?Kaynak: NTV/CNN

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

blank
Kültür & Sanat

Suriyeliler acılarını bu kez deprem enkazına resmetti

Suriyeli grafiti sanatçıları, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Afrin ilçesinde yıkılan bir binanın duvarına felaketin ülkelerinde yol açtığı yıkım ve acıları
blank
Kültür & Sanat

LTB-EMAA Bahar dönemi kursları başlıyor – BRTK

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) işbirliği ile düzenlenen bahar dönemi kursları 4 Mart Cumartesi günü