Son Dakika

Türkiye, Yunanistan’a yardım amacıyla 2 yangın söndürme uçağı ve 1 helikopter gönderiyor.

 

Hostinger Yunanistan’a Yangın Söndürme Uçakları ve Helikopteri Gönderilecek

Açıklama İletişim Başkanlığı tarafından yapılan bir duyuruya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Yunanistan’a 2 adet amfibik yangın söndürme uçağı ve 1 adet yangın söndürme helikopteri gönderileceği bildirildi.

Yunanistan’da yaşanan orman yangınlarına etkili bir şekilde müdahale etmek için kullanılacak olan amfibik uçaklar, yüksek manevra kabiliyetine sahiptir. Ayrıca yerli ve milli imkanlarla üretilen yangın söndürme helikopteri de yangınları kontrol altına almak için kullanılacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü envanterine kayıtlı olan 2 uçak ve 1 helikopter, uçuş ekipleriyle birlikte Yunanistan’a gönderilecektir. Bu önlem, hem Türkiye hem de Yunanistan arasındaki dayanışmanın bir göstergesidir ve iki ülke arasındaki işbirliğinin önemli bir örneğidir.

Orman yangınlarının tehlikelerini en aza indirmek ve hızlı bir müdahale sağlamak amacıyla Türkiye, Yunanistan’a bu yardımı göndermektedir. İki ülkenin yangınla mücadelede birlikte çalışması, her iki ülkenin de güvenliğine katkı sağlayacak ve bölgemizdeki ormanları korumak için önemli bir adım olacaktır.

(Türkçe Hava Yolları – THY)

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu