Kültür & Sanat

Üst Üste Nasıl Yazılır? Üst Üste TDK Doğru Yazılışı… Üst Üste Mi Üstüste Mi?

Üst üste kelimesi de yazılışı sıklıkla karıştırılan kelimelerden birisidir. Üst üste kelimesi yazılırken en fazla yapılan yanlışlardan birisi de kelimenin ayrı yazılması gereken durumlarda birleşik yazılmasından kaynaklı yapılan yanlışlar olarak ifade edilebilir. 

Üst Üste Nasıl Yazılır?

Üst üste ayrı yazılması gereken bir kelimedir. Üst üste kelimesi birleşik olarak yazılmaması gereken bir kelimedir. Kelimenin birleşik yazılmaması gerekmektedir. Üstüste şeklinde bir yazılış yazım yanlışına yol açmaktadır. Kelimenin doğru yazılış şekli üst üste olarak bilinmektedir. Üst üste dışında farklı yazılışların ise yanlış olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Üst üste kelimesinin doğru bir şekilde yazılması için ”üst üste” olarak yazılmalıdır. Diğer yazılışlar ise yanlıştır. 

Üst Üste TDK Doğru Yazılışı

Üst üste kelimesinin yazılışında çeşitli yanlışlıklar yapılabilmektedir. Kelimenin yazılışında en fazla yapılan yanlışlık ise birleşik olarak yazılması olmaktadır. Üst üste kelimesinin Sözlükte yazılması gerekene göre doğru bir şekilde yazılması için ”üst üste” olarak yazılması gerekmektedir. Üstüste şeklinde yazılmasıyla birlikte yanlış olacağı ifade edilebilir. TDK da üst üste kelimesinin ayrı olarak yazılması gerektiği ifade edilmiştir. 

Üst Üste mi Üstüste mi?

Üst üste kelimesinin yazılışının birleşik bir şekilde üstüste olarak birleşik yazılmasıyla ise yanlış bir yazım oluşmaktadır. Kelimenin doğru bir şekilde yazılması için üst üste olarak yazılması gerekmektedir. Ayrı yazılması gereken kelimelerin birleşik olarak yazılması halinde kelimenin tüm harfleri doğru yazılmış olsa bile yazım yanlışı oluşmaktadır.

Kelimenin doğru bir şekilde yazılması için üst üste şeklinde yazılmış olması gerekmektedir. Üst üste kelimesinin üstüste şeklinde yazılamayacağının bilinmesini de söylemek mümkün olmaktadır. 

Yarınki Nasıl Yazılır? Yarınki TDK Doğru Yazılışı... Yarınki Mi Yarın Ki mi?

Yarınki Nasıl Yazılır? Yarınki TDK Doğru Yazılışı… Yarınki Mi Yarın Ki mi?

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu