Yaşam

Vera İsminin Anlamı Nedir? Vera İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Vera İsminin Anlamı Nedir?

Son yıllarda Vera isminin anlamı ve derinliği sıklıkla araştırılmaktadır. Vera ismi Arapça kökenli bir isim olup ülkemizde de pek çok ebeveyn tarafından değerlendirilmektedir. Vera güzel anlamı olan hayırlı bir isimdir. İsmin anlamı ise her şeyin zarar olan fazlasından uzak durmak ve haram olma şüphesi olan her durumdan kaçınmak manasına gelmektedir. 

Sıklıkla araştırılan Vera siminin diğer bir manası ise harama el sürmemek ve yakışıksız işlere bulaşmamak anlamına gelmektedir. Bu anlamlara sahip olan Vera ismi son zamanlarda kız çocuklarında çok sık kullanılmaktadır.

Vera ismi Kur’an’da Geçer mi?

İslam dininde var olan pek çok sözcük ülkemizde isim olarak tercih edilmektedir. Bunlardan birisi de Vera ismidir. Vera Kur’an’da geçen bir isimdir. Bu nedenle kız çocuklarında çok sık tercih edilmektedir. 

Vera ifadesi takvanın ileri derecesini anlatan bir tasavvuf terimi olarak dinimizde yer almaktadır. Vera ifadesi dinimize göre dinen şüpheli olan durumlardan kaçınmak, bu uğurda helal ve mubah olan şeylerin dahi bir kısmından vazgeçmek manasına gelmektedir. Vera takvanın ileri ve özel bir şekli olarak kabul edilmektedir. Kısaca anlatmak gerekir ise Vera’da helal olup olmadığı belli olmayan hiçbir şeye yer bulunmamaktadır.

TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Arapça kökenli bir sözcük olan Vera isim olarak tercih edilmektedir. Bu nedenle Türk Dil Kurumu sözlüklerinde hangi anlama geldiği de merak edilmektedir. Türk Dil Kurumu sözlüklerinde Vera sakınmak ve kaçınmak şeklinde ifade edilmektedir. Ayrıca dini bir ifade olan bu kelime şüphe duyulan şeylerden kaçınmak anlamına gelir. 

Vera İsminin Özellikleri Nelerdir?

Vera isminin en belirgin özelliklerinden birisi liderlik vasfıdır. Bu kişiler yönetim konusunda oldukça becerili kişilerdir. İş hayatında yaratıcı olan bu kişiler özgürlüklerine düşkün kişilerdir. Özgürlüklerini kısıtlayacak herhangi bir tehdit olduğu zaman temkinli davranırlar. Vera isimli olan kişilerin iş hayatında sürekli proje tasarladıkları bilinmektedir.

Vera isminin özelliklerine bakıldığı zaman kendilerine oldukça güvendikleri görülmektedir. Kendilerini çok beğenen bu kişiler iş hayatlarında da oldukça hırslıdır. Yükselme arzusu ile bazı durumlarda hata yapma olasılıkları bulunur. Bu nedenle hırslarını kontrol etme konusunda dikkatli olmaları gerekir. Ayrıca bu kişiler sürekli başarıyı arzulayan kişiler olarak bilinir. 

Afara ne demek, ne anlama geliyor? Afara anlamı ile ilgili bilgiler..

Afara ne demek, ne anlama geliyor? Afara anlamı ile ilgili bilgiler..

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak: NTV/CNN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu