Sinema/Dizi/TV

Yalı Çapkını dizisi, Türk dizileri adına iki ülkeye resmen imzasını atacak!

TelevizyonGazetesi.com/Detay – Cuma akşamlarının reyting rekortmeni dizisi Yalı Çapkını, sezon başından beri reytingleriyle konuşturuyor. Dizinin 2. bölümden sonra hızla artan reytingleri, sezonun hatta son yılların en yüksek puanlarını alarak herkesi şaşırtmıştı.

Başrollerinde Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor’un yer aldıkları dizide ayrıca öne çıkan rollerde Emre Altuğ, Gülçin Santırcıoğlu, Gözde Kansu, Beril Pozam gibi isimlerle birlikte Yalı Çapkını dizisi, sadece Türkiye’de değil, dünyanın farklı ülkelerinde de konuşulan bir yapım oldu.

OGM Pictures imzalı dizi, pek çok ülkeye satıldı. Gelen haberler, yayınlandığı ülkelerde de dizinin beğenilerek izlendiğini gösterirken yurtdışında gösterilen ilginin giderek arttığını da ortaya koyuyor. Son bilgilere göre, Yalı Çapkını, Türk dizi sektörü adına, daha önce hiçbir Türk dizisinin yapamadığını başaracak bir gelişmeye de imza atacak yakın zamanda!

Yalı Çapkını dizisinin yurtdışı dağıtımını Eccho Rights yapmakta. Gelen bilgilere göre dizi, ‘Golden Boy’ adı ile İskandinav ülkelerinde satılmaya başlandı! Dünyaca ünlü bir dergi olan ve eğlence dünyasından haberler veren Variety dergisi, Yalı Çapkını ile ilgili haberi duyuran kaynak oldu.

Buna göre, Yalı Çapkını, önümüzdeki günlerde İsveç ve Finlandiya’da yayınlanmaya başlanacak. Bu haberle birlikte Yalı Çapkını dizisinin, daha önce hiç bir Türk dizisinin gösterilmediği iki ülkede yayınlanmasıyla, sektör adına önemli bir bayrak taşıdığı da ortaya çıktı!

İsveç ve Finlandiya’da daha önce hiç bir Türk dizisinin başaramadığını başararak bu iki ülkenin ilgisini çekmiş görünüyor! Dizinin yayınlanmasının ardından ilginin nasıl olacağı ayrı bir merak konusu ama bu durum bile Türk dizi sektörü adına, daha önce hiç girilememiş bir ülkeye girmenin başlangıcı…

Yalı Çapkını dizisi, bugüne kadar 35’ten fazla ülkeye satılmıştı. Dizi, sektörün önünü açan bir adımla, İsveç ve Finlandiya’da tarihe bir not düşecek şimdi!

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak Link: Beyazperde/TelevizyonGazetesi

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Yalı Çapkını, Türkiye’nin son yıllarda en popüler ve en sevilen dizilerinden biri haline geldi. Dizi, güçlü senaryosu, başarılı oyunculuk performansları ve enfes İstanbul manzaralarıyla izleyicilerin gönlünde taht kurdu.

Dizinin konusu, zengin bir ailenin oğlu olan Deniz’in yalılarında yasadışı şekillerde kumar oynatarak para kazanması üzerine kurulu. Ancak Deniz’in başı, Ege’nin bir köyünde doğup büyümüş ancak İstanbul’a taşınarak güzel bir kariyer yapmış olan avukat Aslı ile derde girer. Aslı, Deniz’in yasadışı işlerinin peşine düşer ve işler karışır.

Yalı Çapkını’nın başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Ayça Ayşin Turan yer alıyor. İkili, dizinin tüm bölümlerinde harika bir uyum yakalarken, karakterlerine de inandırıcılık katıyorlar. Ayrıca dizide yer alan diğer oyuncular da performansları ile yüksek bir not alıyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda ise Ali Bilgin oturuyor. Bilgin, daha önce de birçok başarılı yapımın altına imzasını atmış bir isim. Yalı Çapkını’nın yönetmeni olarak da kusursuz bir iş çıkarıyor.

Yalı Çapkını’nın başka bir özelliği ise Türk dizi sektöründe bir ilke imza atması. Dizinin, iki farklı ülkeye satılması ile Türkiye’nin dizi sektöründe yeni bir sayfa açıldı. İlk olarak Balkan ülkelerinde yayınlanan dizi, izleyicilerden büyük ilgi gördü. Ardından ise Güney Kore’deki bir televizyon kanalı, dizinin haklarını satın aldı. Böylece Türk dizileri, Güney Kore’de de izleyiciyle buluşacak.

Yalı Çapkını, diğer Türk dizileri gibi aşk, intikam ve ihanet gibi klasik unsurları barındırsa da senaryosu ve oyunculuk performansları ile sıyrılıyor. Dizi, aynı zamanda İstanbul’un güzelliklerini de ekranlara taşıyarak Türkiye’nin tanıtımı açısından da önemli bir rol üstleniyor.

Sonuç olarak, Türkiye’nin son yıllarda yaratmış olduğu başarılı dizi formatı, Yalı Çapkını ile bir kez daha kendini kanıtladı. Dizinin iki farklı ülkeye satılması, Türk dizi sektörünün uluslararası alanda daha yüksek bir tanınırlık kazanmasına da zemin hazırlayacak gibi görünüyor.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu