Magazin

Yargı dizisi Eyüp kimdir? Yargı Eyüp’ü kim oynuyor? Alper Çankaya hangi dizilerde oynadı?

Yargı Eyüp kimdir? merakla sorgulanıyor. Alper Çankaya, Yargı dizisinin oyuncu kadrosunda Eyüp karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Alper Çankaya hangi dizilerde oynadı?   

Alper Çankaya kimdir?

Tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu Alper Çankaya, Yargı dizisine dahil oldu. 1990 doğumlu olan Alper Çankaya’nın memleketi Tekirdağ olarak biliniyor. Lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 2009 yılında başladığı Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünü 2012 yılında yarıda bırakarak Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümüne başladı.

Öğrencilik yıllarında  Bilkent Tiyatrosu’nda sahnelenen birçok oyunda görev aldı. Aleksey Burago, Daniel Irizarry, Erdal Küçükkömürcü, Jason Hale, Işıl Kasapoğlu, Zeynep Ekin Öner gibi birçok yerli ve yabancı yönetmenle çalıştı. John Uecker’ın Method Acting, Susan Main’in Linklater Voice Seminerlerine katıldı.

 

Yargı Göksu kimdir? Yargı dizisi yeni oyuncu: Komiser Göksu kaç yaşında? Duygu Serin hangi dizilerde oynadı?

Yargı Göksu kimdir? Yargı dizisi yeni oyuncu: Komiser Göksu kaç yaşında? Duygu Serin hangi dizilerde oynadı?

2016 yazında Shangai Theatre Academy bünyesinde burslu olarak geleneksel Çin operası eğitimi aldı. Aynı zamanda 2015-2017 yılları arasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda eğitmenlik ve reji asistanlığı görevlerini yürüttü.

2017 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu ve aynı yıl sınıf arkadaşlarıyla birlikte sahne 367’yi kurdu.

Alper Çankaya, tiyatro çalışmaları yanı sıra 2018 yılından itibaren Vatanım Sensin,  Söz Senettir, Çukur, Baba gibi çeşitli film ve dizilerde yer aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

 

 

 

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak: MyNet/CNN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu