Kıbrıs

Yarın Orta Dereceli Okullarda Karneler Dağıtılacak

Ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrenciler, heyecanla bekledikleri karnelerine yarın kavuşacaklar. Genel Ortaöğretim Dairesi ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı okullar, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı kapanış dönemi akademik çalışma takvimi çerçevesinde, bütünleme ve sorumluluk sınavlarını 12-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Meslek liselerine başvurular 16 Haziran Cuma günü başlayacak ve 21 Haziran Çarşamba günü sona erecek.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Giriş Sınavları 19-20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak. Ortaokul diploma törenleri ise 19-22 Haziran, lise diploma törenleri ise 21-26 Haziran tarihleri arasında 4 gün boyunca yapılacak. Öğrenci kayıt işlemleri ise 22-26 Haziran tarihleri arasında 3 gün boyunca yapılacak.

Bülent Ecevit Anadolu Lisesi (BEAL) ve 20 Temmuz Fen Lisesi Yerleştirme Sınavı, 24 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Öğrenciler, tüm bu süreçlerde başarıya ulaşarak eğitim hayatlarına devam edebilmek için büyük bir çaba göstermek zorundalar. Yeni eğitim döneminde ise umut ediyoruz ki öğrencilerimiz daha da başarılı olacaklar ve kendilerine hedefler belirleyerek bu hedefler doğrultusunda ilerleyecekler.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu