Türk Dünyası

Yemen’de Korkunç Saldırı! Dünya Gıda Programı Çalışanına Suikast

Yemen’de korkunç bir saldırı gerçekleşti. Taiz şehrinde, motosikletli ve silahlı bir kişi, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) çalışanı Moayad Hamidi dahil olmak üzere birkaç kişiye ateş açtı. Hamidi, saldırı sonucunda 6 kurşunla vuruldu ve hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ölen Hamidi’nin insani yardım amacıyla Taiz’e gittiği öğrenildi. Güvenlik güçleri saldırganın kimliğini tespit etti ve zanlının yakalanması için çalışmalara başladığını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Rashad al-Alemi, Hamidi’nin öldürülmesiyle ilgili bir soruşturma başlattıklarını duyurdu. Al-Alemi, saldırganın caydırıcı bir ceza alması için gereken yasal tedbirleri alacaklarını ve adaletin sağlanması için tüm prosedürleri izleyeceklerini, kurtarılan bölgelerdeki yardım kuruluşlarının çalışanlarını güvence altına almayı ve insani yardımların ülke genelinde herkese ulaşmasını kolaylaştırmayı taahhüt etti.

Ayrıca saldırganın, Selefi Ordu Komutanı Ebu el-Abbas’ın destekçilerinden biri olduğu belirtiliyor.

Bu haber, ACM Cyprus’in yeni teknolojiler çalışması kapsamında OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılarak sunulmuştur. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu