Asayiş

Yeşilköy-Yenierenköy Anayolu üzerindeki kazada 53 yaşındaki motosiklet sürücüsü yaralandı

Yeşilköy-Yenierenköy Anayolu üzerinde bugün meydana gelen trafik kazasında 53 yaşındaki motosiklet sürücüsü Marion Buckmuller yaralandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bugün saat 09.20 sıralarında Marion Buckmuller (K-53), yönetimindeki FN 054 plakalı motosiklet ile Yenierenköy’den, Yeşilköy’e doğru seyrettiği esnada dikkatsizliği ve ihmalkarlığı sonucu, anayol üzerindeki çembere geldiği zaman kontrolünü kaybederek, bordür taşlarına çarpıp, çember içerisinde takla attı.

Kaza sonucu yaralanan motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından cerrahi servisinde müşahede altına alındı.
-Direksiyon hakimiyetini kaybeden 22 yaşındaki alkollü sürücü kaza yaptı
Girne-Lefkoşa Anayolu’nun 10-11’inci kilometreleri arasında bugün saat 01.30 sıralarında Ceman Tosunoğlu (E-22), 97 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki MT 905 plakalı salon araç ile seyrettiği sırada dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek, yolun solundan çıkıp, toprak alan içerisindeki zeytin ağacına çarptıktan sonra takla atarak, sağ yan kısmı üzerinde durdu. Kaza sonucu yaralanan olmadı.

-306 miligram alkollü yayaya tutuklama

Güzelyurt-Lefke Anayolu üzerinde dün saat 19.30 sıralarında Fadıl Değirmencioğlu (E-78), yönetimindeki GT 840 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada yolun sol kısmında 306 miligram alkollü içki tesiri altında yürümekte olan yaya Tayfun Kalaycı’ya (E-47) çarptı.
Kaza sonucu olay yerine gelen ambulanstaki sağlık görevlileri, yaya Tayfun Kalaycı’yı muayene ederek, herhangi bir sağlık sorununun olmadığını tespit etti.
Yaya Tayfun Kalaycı, “sarhoşluk, rahatsızlık ve uygunsuz tavr-ı hareket” suçlarından tutuklandı. 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak Link: BRTK

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Yeşilköy-Yenierenköy Anayolu, Kıbrıs’ın en sık kullanılan yollarından biridir. Ancak, geçtiğimiz günlerde burada yaşanan bir trafik kazası, sürücülerin daha dikkatli olması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

53 yaşındaki bir motosiklet sürücüsü, yönetimindeki motosikletle Yeşilköy-Yenierenköy Anayolu üzerinde seyrederken, bir aracın aniden önüne çıkması sonucu kaza yaptı. Kazada, motosiklet sürücüsü yaralandı ve hemen yakın bir hastaneye kaldırıldı.

Kaza hakkında yapılan açıklamalarda, motosiklet sürücüsünün yaralanmasına sebebiyet veren aracın sürücüsünün dikkatsizliği nedeniyle kazanın meydana geldiği belirtildi. Yolun asfaltının kayganlığı ve az görüşlü hava koşulları da kazaya etki etmiştir.

Bu tür kazaların önlenmesi ve daha güvenli bir trafik akışı için sürücülerin dikkatli olması hayati önem taşımaktadır. Motosiklet sürücüleri özellikle hız limitlerine uymalı ve diğer sürücülerin önündeki mesafeyi korumalıdır.

Sürücülerin yanı sıra, yol şartlarının da düzgün olması bu tür kazaların önlenmesine yardımcı olabilir. Yol bakım ekipleri, düzenli olarak yol işaretlerini ve işaretlemelerini kontrol etmeli ve asfaltın düzgün olmasına dikkat etmelidir. Ayrıca, yol şartlarına bağlı olarak hız limitlerinde değişiklik yapılması gerekiyor.

Trafik kazalarının önlenmesi, herkesin sorumluluğu altında olan bir konudur. Sürücüler, trafikte daha dikkatli ve sorumlu davranarak bu tür kazaların önlenmesine yardımcı olabilir. Tüm sürücülere daha dikkatli olmaları ve güvenli bir sürüş gerçekleştirmeleri için çağrıda bulunuyoruz.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu