Son Dakika

Yunanistan’da en az 40 kişinin öldüğü tren kazasının ardından Ulaştırma Bakanı Karamanlis istifa etti – Son Dakika Dünya Haberleri

Bu arada Yunan polisi ve adli tabipler Larissa’daki genel hastanede cesetlerin kimliklerini belirleme işlemine başladı.

Sağlık Bakanı Thanos Plevris, Larissa Genel Hastanesi önünde yaptığı açıklamada bakanlığın önceliğinin yaralıları tedavi etmek ve sevdiklerini kaybeden ailelere destek olmak olduğunu söyledi.

Plevris, “Yakınlarını desteklemek için psikologlarımız var. Bu ebeveynler ve aileler için dehşet verici bir süreç. Zorluklara rağmen kimlik tespitini mümkün olduğunca hızlı yapmaya çalışacağız.” dedi.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou, ölümcül kazanın meydana geldiği yeri ziyaret etmek üzere yola çıkarken yaptığı açıklamada şunları söyledi “Hayal bile edilemeyecek bir trajediyle karşı karşıyayız. Özellikle genç insanların yasını tutuyoruz.”

ULAŞTIRMA BAKANI İSTİFA ETTİ

Yunanistan Ulaştırma Bakanı, Kostas Karamanlis en az 40 kişinin öldüğü kazanın ardından istifa ettiğni duyurdu.

YUNAN SİYASETÇİLERDEN KAZAYA TEPKİLER

Ana muhalefet lideri Syriza lideri Alexis Tsipras, “Düşüncelerimiz haksız yere ölen insanlarla birlikte. Kurbanların ailelerine başsağlığı ve yaralılara destek diliyoruz.” dedi.  

Yunanistan Komünist Partisi Genel Sekreteri Dimitris Koutsoumpas yaptığı açıklamada, “Bugün, Tempi’de meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüyle sonuçlanan eşi benzeri görülmemiş tren kazası nedeniyle tarifsiz bir kederin yanı sıra, insan hayatlarının bu trajik şekilde nasıl kaybedilebildiğine dair öfkenin de yaşandığı bir gün.” diye konuştu.

Koutsoumpas, “Bu trajedinin nedenlerinin hiçbir şey saklanmadan ya da örtbas edilmeden eksiksiz bir şekilde soruşturulmasını talep ediyoruz.” diye sözlerine devam etti.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/MyNET

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu