Seyahat

Yürüyerek Çin’e gitmeyi hedefleyen İtalyan gezgin seyahatinin ikinci ayağı için hazır

İtalya’dan Çin’e yürüyerek ulaşmayı planlayan 73 yaşındaki İtalyan gezgin Vienna Cammorata, seyahatinin ilk kısmını, bu sırada ziyaret ettiği Türkiye’ye dair izlenimlerini ve seyahatinin bir sonraki bölümünü anlattı.

Turuna 26 Nisan 2022’de gezisine ilham kaynağı olan ünlü gezgin Marco Polo’nun kenti Venedik’ten başladığını anlatan Cammorata, “Seyahatimin ilk bölümü Gürcistan da dahil 8 ay sürdü. Önce Slovenya ve Hırvatistan’ı geçtim sonra Sırbistan, Bulgaristan ve Türkiye’ye geldim” dedi.

“TÜRKİYE’DE NAPOLİ HAVASI ALDIM”

Cammorata, Türkiye’yi çok sevdiği Napoli kentine benzettiğini belirterek “Burada şunu söylemeliyim ki Türkiye’ye gelir gelmez Napoli’ye benzettim ve ‘Napoli gibi’ dedim. Tabii bunu kötü anlamda söylemiyorum, aksine Napoli’yi çok seviyorum. Türkiye’de Napoli havası edindim. Harika, büyüleyici bir yer” diye konuştu.

Yürüyerek katettiği ülkelerdeki arkeolojik kalıntıları da ziyaret eden Cammorata, “Türkiye’deki gezime İzmir ve çevresinden başladım. Önemli arkeolojik bir merkez olan Efes’i ziyaret ettim, oradan Pamukkale’ye geçtim. Kapadokya’ya da gittim. Benim niyetim aslında Türkiye’nin orta kesimlerine gitmek değildi ama Ankara’ya gitmek hedeflerim arasındaydı. Çünkü orada Anıtkabir’i, Atatürk’ün mozolesini ziyaret etmek istedim ve yaptım. Elektronik kayıt defterini de imzaladım” ifadelerini kullandı.

Gezisinin Türkiye ayağında karşılaştığı ilginç bir an ya da tecrübesi olup olmadığı sorusu üzerine Cammorata, şunları söyledi:

“Türkiye’deyken herhangi bir zorlukla karşılaşmadım. Beni gördükleri anda ya da ben bir şey sorduğumda, bana ilk olarak ‘kahve mi çay mı’ diye soruyorlardı. Seçim yapmak zorunda olduğum bir durumdu. Bir defasında da yönümü kaybedip sorduğumda iki kişi tartışıyordu yaklaştım onlara ve yolu sordum. Bana ‘Sen önce otur. Ne istiyorsun? Kahve mi, çay mı? Sonra biz seni gideceğin yere götürürüz’ dediler. Türkler çok misafirperverdi.”

Türkiye’de yediği şeyler arasında en çok neyi beğendiği sorusuna da İtalyan gezgin, “Balık ekmek. Yediğim ilk şeylerden biriydi. Harikaydı” yanıtını verdi.

Vienna Cammorata, seyahatinin ilk kısmında sadece Gürcistan’da dil sıkıntısı sebebiyle tam anlaşamadığı anların olduğunu ama yine de iyi gittiğini anlattı.

SEYAHATİN İKİNCİ KISMI AZERBAYCAN’DAN BAŞLAYACAK

Turunun ilk kısmını, 8 ayda ulaştığı Gürcistan-Azerbaycan sınırında tamamlamak durumunda kaldığını anlatan İtalyan gezgin, “Yeniden başlamak istiyorum turuma. Seyahatimin ikinci ayağına Gürcistan’dan geri başlayamam çünkü Azerbaycan, sınırı karadan geçmeme izin vermiyor. Azerbaycan Büyükelçiliği ile de görüştüm. Bakü’ye kadar buradan uçakla gitmem gerekiyor. Bakü’yü gezeceğim ardından Hazar Denizi’ni geçip Türkmenistan’a geçeceğim” dedi.

Seyahatinin ikinci kısmında asıl niyetinin İran üzerinden gitmek olduğunu ama İran Büyükelçiliğinin bu talebine yanıt vermediğini anlatan Cammorata, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kışın Kırgızistan’da olmayı programladım ve kışın geçmesini bekleyeceğim. Ardından 2025’te Çin sınırında olmayı planlıyorum. Çin’de de Şian’ı ve bütün güney tarafını gezdikten sonra Pekin’e gideceğim. Niyetim Pekin’den Moğolistan’a da gitmek.”

Turunun ikinci kısmına ne zaman başlayacağı sorusu üzerine Cammorata, “Seyahatimin ikinci ayağına başlamak için hazırım ancak İtalyan bürokrasisini bekliyorum. Pasaportumu bekliyorum, halen çıkmış değil” cevabını verdi.

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak Link: NTV/CNN

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

İtalyan gezgin Luigi Maraldi’nin hikayesi, yürüyerek Çin’e gitmeyi hedefleyen bir adamın azmi ve kararlılığına örnek teşkil ediyor. Yaklaşık 5 yıl önce, Maraldi, İtalya’nın Roma şehrinden yola çıktı ve amacı, Çin’e kadar yürüyerek gitmekti. Geçen yıllar boyunca, Maraldi, pek çok zorlukla karşılaştı ancak olağanüstü bir irade ile yürüyüşüne devam etti.

Şimdi, Maraldi’nin seyahatinin ikinci ayağına hazır olduğu haberleri var. Yıllar önce, ilk adımda, Maraldi, Alpler ve Kafkas Dağları gibi pek çok zorlu dağları aşarak Türkiye’ye ulaştı. Ancak, Türkiye’den sonra, Maraldi’nin bazı zorluklarla karşılaştığı ve seyahatine bir süre ara vermek zorunda kaldığı söylendi. Şimdi, Maraldi yeniden yola çıkıyor ve bu seyahatinin ikinci ayağına doğru yürümeye başlayacak.

Maraldi’nin hikayesi, yürüyerek seyahat etmeyi sevenler için tam bir ilham kaynağıdır. İnsanların ne kadar güçlü oldukları ve kendi sınırlarını nasıl zorlayabilecekleri konusunda iyi bir örnek teşkil etmektedir. Maraldi’nin yürüyüşü, sadece fiziksel açıdan değil, aynı zamanda zihinsel açıdan da zorlayıcıdır. Uzun bir yürüyüşü planlamak ve yalnız seyahat etmek, cesaret gerektirir.

Maraldi’nin seyahatinin ikinci ayağına hazırlandığı haberleri, yürüyerek seyahat etmeyi sevenler arasında büyük bir heyecan yarattı. Bu seyahatin başkalarına da cesaret verdiği görülüyor ve insanlar, Maraldi’nin başarısı için onu kutluyorlar. Maraldi’nin hedefi, dünyanın en uzun yürüyüşüne imza atmaktır. Bu hedefe ulaşmak için, bir adım daha yaklaşıyor.

Maraldi, İtalyan spor giyim markası Lotto ile bir işbirliği yaptı ve marka, Maraldi’nin ikinci ayağı için destek veriyor. Bu, Maraldi’nin yolculuğa çıkması için gerekli olan maddi yardımın sağlanmasına yardımcı oldu. Ayrıca, Maraldi’nin çok sayıda destekleyici hayranı var ve onların desteği de onun için çok şey ifade ediyor.

Maraldi’nin yolculuğunun ikinci ayağı hakkında henüz çok fazla detay verilmedi. Ancak, yavaş yavaş yoluna devam ettiği söyleniyor. Maraldi, birkaç günlük bir tanışmadan sonra bir arkadaşıyla yolculuk yapacak. Bu, önceki yolculuğundan farklı bir yaklaşım olacak ve Maraldi’ye hem fiziksel hem de zihinsel açıdan destek sağlayacak.

Maraldi’nin hikayesi, yürüyerek seyahat etmeyi sevenler için muhteşem bir öğretici. Dünyanın en uzun yürüyüşünü tamamlaması için hala biraz yolu var, ancak Maraldi’nin motivasyonu ve azmi, ona bu hedefine ulaşmak için gereken gücü sağlıyor. Bu yolculuğunun ikinci ayağı için Maraldi’ye başarılar diliyoruz ve yolculuğunun detaylarını merakla bekliyoruz.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu